GSX-8R

Оригиналната привлечност на врвниот стил на спортски мотори веднаш го привлекува вашето внимание. Веднаш штом ќе седнете на мотоциклот, ќе доживеете софистициран баланс на моќ, управување, удобност и верна реакција што ви дава целосна контрола. Моторот се карактеризира со прецизна комбинација на елементи кои ги повикуваат сите возачи во нов свет на уживање во возењето, без разлика дали одат на работа или пазаруваат во градот, возбудливо возење низ кривулестите планински патишта или тестирање на нивните вештини на тркачката патека. GSX-8R ја води класата во возбудлива нова ера на возење спортски мотори.

Спецификација

Вкупна должина2,115 mm
Вкупна ширина770 mm
Вкупна висина1,135 mm
Меѓуосовинско растојание1,465 mm
Растојание од патот145 mm
Висина на седиште810 mm
Тежина205 kg
Тип на моторотDOHC, 4-тактен, водено ладење
Пречник84.0 mm x 70.0 mm
Работна запремнина776 cm³
Сила на моторот82 PS
Компресија12.8:1
Систем за горивоВбризгување гориво
ПалењеЕлектрично
Пренос6 – степен constant mesh
Потпирање напредПревртена телескопска, спирална пружина, амортизирана со масло
Потпирање назадЦентрална спирална пружина со маслен амортизер
Предни сопирачкиДиск, двоен диск, ABS
Задни сопирачкиДиск, ABS
Димензии на предно тркало120/70ZR17M/C (58W), tubeless
Димензии на задно тркал180/55ZR17M/C (73W), tubeless
Систем за палењеЕлектронско палење (транзисторизирано)
Капацитет на резервоар14.0 L

Галерија

Бои​

Поглед 360°