GSX-S1000GX

Замислете ги перформансите што ги нуди супербајк мотоцикл, леснотијата на управување што дава чувство на сигурност, совршената удобност, функционалност, поврзаност и внимание на деталите што ги очекувате од спортски модел кој нуди врвно искуство во возењето. Сега на тоа додадете ја разновидноста на спортските авантуристички турери, кои нудат карактеристики како што се удобна исправена положба на возење, дол од на предните и задните тркала, поголема висина на подвозјето и нови технологии, вклучувајќи ја и првата електронска суспензија на Suzuki. GSX-S1000GX – врвен спортски кросовер кој носи возбуда и нова димензија на луксуз, удобност и уживање во возењето.

Спецификација

Вкупна должина 2.150 mm
Вкупна ширина 925 mm
Вкупна висина 1.350 mm
Меѓуосовинско растојание 1.470 mm
Растојание од патот 155 mm
Висина на седиште 845 mm
Тежина 232 kg
Тип на моторот 4 цилиндри, 4-тактен, водено ладење, DOHC
Пречник 73.4 mm x 59.0 mm
Работна запремнина 999 cm³
Сила на моторот 152 PS
Компресија 12.2:1
Систем за гориво Вбризгување гориво
Палење Електрично
Пренос 6 – степен constant mesh
Потпирање напред Превртена телескопска, спирална пружина, амортизирана со масло
Потпирање назад Централна спирална пружина со маслен амортизер
Предни сопирачки Диск, двоен диск
Задни сопирачки Диск
Димензии на предно тркало 120/70ZR17M/C (58W), tubeless
Димензии на задно тркал 190/50ZR17M/C (73W), tubeless
Систем за палење Електронско палење (транзисторизирано)
Капацитет на резервоар 19.0 L
Потрошувачка на гориво 16.1 km/L (6.2 L/100km) во WMTC
CO2 емисија 144 g/km во WMTC

Галерија

Бои​

Поглед 360°